CNC Plazma Temizlik

      Her makinede olduğu gibi plazma kesici tezgah ve rezenatör temizliği oldukça önemlidir. Özellikle karbon içerikli çelik kesimi sırasında oluşan curuf ve duman ortam ve ortamdaki insan için sakıncalıdır. Plazma kesim çalışmalarınızı mümkün olduğunca bol havalandırılan ortamlarda yapınız. Kesim sırasında oluşan toz ve curuf belirli bir seviyeden sonra iletkenlik kazanmaya başlar. Plazma rezenatör cihazı yapısı gereği kısa sürede iç ısısı yükselebilen bir cihazdır, buyüzden üreticiler tarafından rezenatör cihazın gövdesine soğutma fanı yerleştirilir. Bu fan cihaz içerisinde bir hava akımı oluşturarak soğumayı sağlar ancak fan hava emiş yaparken bir miktar toz ve curufun cihazın içine girmesine sebep olur. Cihaz içerisine giren toz zamanla birikerek elektronik kart be bileşenlerin üzerinde bir örtü tabakası oluşturur. Bu tabaka bir süre sonra iletkenlik kazanarak rezenatör cihazınızda çok yüksek maliyetli arıza oluşmasına sebep olacaktır. Bu yüzden rezenatör temizliği sıksık yapılmalıdır. Bu işlem çok kolaydır ancak dikkat edilmesi gereken husus temizlik sırasında cihazın kapalı olmasıdır.

      Temizlik için cihazınızı kapatın, ön ve arkasındaki hava giriş çıkışlarında içeriye kompresörden gelen basınçlı hava yardımı ile tozların uzaklaşmasını sağlayın, bu işlemi makinenizin sürücülerinin bulunduğu elektrik panosu içinde yapınız, hepsi bukadar. Bu işlemi kullanma sıklığınıza göre tekrarlayınız. Dikkat edilmesi gereken diğer konu plazma rezenatör cihazınıza kompresörden su gelmesidir. Plazma rezenatör hava girişinize mutlaka hava kurutucu kullanınız, belirli dönemlerde kompresörünüzü kapatıp havasını boşaltın ve tankın altındaki valften tank içinde biriken suyu tahliye ediniz. Tezgahın doğrusal kızaklarındaki toz ve curuf kalıntılarını basınçlı hava yardımı ile uzaklaştırın, gerekirse balata temizleyici sprey ile yıkama yapın ve ardında no 68 kızak yağı ile yağlama yapınız. tezgahınızda genel kontrol yapınız(Rulman,dişli ve cıvata kontrolü). Torch ucundaki sarf malzemesi nozul ve elektrot ömrü kullandığınız gaz tipi, kestiğiniz malzeme ve patlatma sayınıza göre değişiklik gösterir. Torcunuza uygun sarf malzemesi yeterli miktarda mutlaka elinizde bulundurunuz ve güzel bir kesim kalitesi için belirli aralıklarla sarf malzemenizi yenileyiniz.

      Ayrıca hava ile yapılan kesimlerde mutlaka hava kurutucu kullanılmalıdır.

      Nev Teknoloji olarak istediğiniz boyutlarda ve kesim kabiliyetinde CNC Plazma Kesim Tezgahları üretmekteyiz. Sağlam, estetik ve amacına uygun tasarımlarla; yüksek hassasiyetli kesimler yapabileceğiniz CNC Plazma tezgahlar iki yıllık garantisiyle vazgeçilmez yardımcınız olacaktır. HVAC CNC Plazmalar haricinde Pro serisi CNC Plazma Makinalarımız ile her sektöre uygun tezgahlar üretiyoruz. Özel tasarım CNC plazma tezgahlar ile özelleşmiş işleriniz için kusursuz makinalar üretiyoruz. Nev Teknoloji olarak her zaman daha iyisi için çalışıyoruz. CNC Plazma Kesim Tezgâh Fiyatı için bizimle irtibata geçin. Sizin için her zaman daha iyisi: NEV TEKNOLOJİ

      

 
CNC Plazma nev teknoloji

HVAC CNC Plazma

Havalandırma firmaları için tasarlanan plazma makinaları rulo şeklinde sacları kesim için özelleşmiştir. Rulo şeklindeki sac uygun boyutta kesildikten sonra tezgah üzerine konulduğunda bombe şeklinde bulunur ve tam olarak düz olarak bulunmamaktadır.

Detaylı Bilgi
CNC Plazma nev teknoloji

Pro CNC Plazma

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz özel tasarım CNC plazma makinaları ile işletmenize yönelik özelleşmiş makinalar ile işletmenize yönelik çözümler sunuyoruz. Gerek farklı boyutlarda, gerekse özelleşmiş eksen tasarımları ile hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.

Detaylı Bilgi
CNC Plazma nev teknoloji

Özel Tasarım CNC Plazma

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz endüstriyel döner robotları, konveyör sistemler, döner taşıma sistemleri ve diğer yardımcı ekipmanlar ile en iyiye birlikte ulaşıyoruz. Endüstriyel döner üretim hatlarının olmazsa olmazı endüstriyel döner robotlarıdır.

Detaylı Bilgi