CNC Plazma Nedir?

      Plazma maddenin dördüncü hâlidir. Normalde maddenin üç hâlini biliriz: Katı, sıvı ve gaz. Genel bir element olan su için bu üç hâl buz, su ve buhardır.

      Bu hâller arasındaki fark, bunların göreceli enerji seviyeleridir. Buza ısı formunda enerji eklediğinizde, buz erir ve su formuna kavuşur; biraz daha enerji eklerseniz su buharlaşır ve buhar haline gelir. Buhara çok daha fazla enerji eklediğinizde, yaklaşık 11.700 °C seviyesine kadar ısıttığında buhar çeşitli bileşen gazlarına bölünecek ve elektrik ileten veya iyonize hale gelecektir. Bu yüksek enerjili iyonize gaza, plazma adı verilir.

      Bir plazma kesim sisteminde enerjinin iletken çalışma malzemesine aktarılması için plazma akışı kullanılır. Plazma akışı tipik olarak azot, oksijen, argon veya hatta havanın dar bir nozuldan geçmeye zorlanması sonucu oluşur. Harici güç kaynağı tarafından üretilen elektrik akımı gaz akışını iyonize etmek için yeterli enerjiyi ilave eder ve gazı 40.000 ˚F sıcaklığa erişen bir plazma arkına dönüştürür. Plazma arkı, çalışma parçasını eriterek keser ve erimiş metali üfleyerek uzaklaştırır.

      Basınçlı hava doğru akım güç kaynağı ile iyonize edilerek plazma haline getirilir ve iletken malzemelerde kesme işlemi gerçekleştirilir. Buna ise CNC plazma kesim denilir. Plazma kesim işleminde bazı unsurlar gereklidir. Bunlar: güç kaynağı, uygun tipte torç ve sürekli sabit basınçlı hava. Plazma kesim işleminin en büyük avantajı tüm iletken metallerde uygulanabilir olmasıdır. Plazma kesme yalnızca kesim amacı ile değil teknolojisi sayesinde oluk açma işinde de kullanılabilir.

      Rekabet koşulları altında gerçekleştirilen imalatlar firmaları ekonomik hizmet verme anlayışına zorlayan önemli bir unsurdur. Maliyetleri etkileyen unsurların üretim kalitesi, üretim hızı, fire maliyetleri, işçilik giderleri, her daim ihtiyaç duyulan kesme memeleri, kesme gazlarının bedelleri ve yeniden işleme maliyetleri olduğu görülür.

      Nev Teknoloji olarak istediğiniz boyutlarda ve kesim kabiliyetinde CNC Plazma Kesim Tezgahları üretmekteyiz. Sağlam, estetik ve amacına uygun tasarımlarla; yüksek hassasiyetli kesimler yapabileceğiniz CNC Plazma tezgahlar iki yıllık garantisiyle vazgeçilmez yardımcınız olacaktır. HVAC CNC Plazmalar haricinde Pro serisi CNC Plazma Makinalarımız ile her sektöre uygun tezgahlar üretiyoruz. Özel tasarım CNC plazma tezgahlar ile özelleşmiş işleriniz için kusursuz makinalar üretiyoruz. Nev Teknoloji olarak her zaman daha iyisi için çalışıyoruz. CNC Plazma Kesim Tezgâh Fiyatı için bizimle irtibata geçin. Sizin için her zaman daha iyisi: NEV TEKNOLOJİ

      

 
CNC Plazma nev teknoloji

HVAC CNC Plazma

Havalandırma firmaları için tasarlanan plazma makinaları rulo şeklinde sacları kesim için özelleşmiştir. Rulo şeklindeki sac uygun boyutta kesildikten sonra tezgah üzerine konulduğunda bombe şeklinde bulunur ve tam olarak düz olarak bulunmamaktadır.

Detaylı Bilgi
CNC Plazma nev teknoloji

Pro CNC Plazma

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz özel tasarım CNC plazma makinaları ile işletmenize yönelik özelleşmiş makinalar ile işletmenize yönelik çözümler sunuyoruz. Gerek farklı boyutlarda, gerekse özelleşmiş eksen tasarımları ile hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.

Detaylı Bilgi
CNC Plazma nev teknoloji

Özel Tasarım CNC Plazma

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz endüstriyel döner robotları, konveyör sistemler, döner taşıma sistemleri ve diğer yardımcı ekipmanlar ile en iyiye birlikte ulaşıyoruz. Endüstriyel döner üretim hatlarının olmazsa olmazı endüstriyel döner robotlarıdır.

Detaylı Bilgi