CNC Plazma Arıza


      CNC takım tezgâhlarında en sık karşılaşılan arızalar ve bulunduğu bölgeler şunlardır; Takım tezgâhı eksen sürücüleri, Hidrolik ve pnömatik elemanlar, Kontrol devreleri, Ölçme ve transfer sistemleri, Dijital veri işleyiciler, Logic bağlantılar, Giriş / Çıkış ( Input / Output ) üniteleri…

      CNC tezgâhlarının sağlıklı çalışabilmesi için yüksek derecede temizliğe sahip çevre koşullarına ihtiyaç vardır. Tezgâh imalatçısı firmalar tarafından önerilen ideal çalışma ortamı koşulları şunlardır: Tezgâh kontrol üniteleri ısı, ışık, rutubet, vibrasyon ve voltaj değişmelerinden etkilendiği için bu hususlara dikkat edilmelidir, Çalışma ortamı sıcaklığı ve rutubet oranı tezgâh imalatçısı firmanın tavsiye ettiği değerler arasında olmalıdır, Vibrasyon 0.5 gram altında olmalıdır, Kabul edilebilir voltaj değişmeleri +%10- %10 olmalıdır, Voltaj düşmeleri maksimum 2, 5 dalga (20 MS) olmalıdır. Eğer tezgâhın çalışma ortam koşulları bu standart değerlere uymuyorsa imalatçı firma bakımla ilgili yükümlülükleri yerine getirmeyebilir.

      CNC tezgâhlarındaki koruyucu bakım konusunda da en az diğer bakımlarda olduğu kadar azami dikkat gösterilmelidir. Çünkü yapılacak olan basit ihmal ve hatalar tezgâhın sağlıklı çalışan elemanlarının hizmet dışı kalmasına sebep olur. Koruyucu bakım konusunda şu hususlara titizlikle uyulması gerekir; Sağlıklı çalışan parçalar kurcalanıp ayarları değiştirilmemelidir. Verilen her türlü sinyal ya da mesaja kesinlikle uyulur. Bunlar; paslanma, bağlantılarda gevşeme veya kirlenen kontaklarla ilgili olabilir. Gerekli kısımlar dikkatle yağlanır. Asla fazla yağ kullanılmaz. Fazla yağ yağsızlıktan daha zararlıdır. Teşhis ve testler talimatlara uygun olmalıdır. Bozuk parçaların tamiri yerine yenisi ile değiştirilmesi tercih edilmelidir.

      KAYNAK: CNC LAZERLE KESME (521MMI252) METAL TEKNOLOJİSİ - T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

      Nev Teknoloji olarak istediğiniz boyutlarda ve kesim kabiliyetinde CNC Plazma Kesim Tezgahları üretmekteyiz. Sağlam, estetik ve amacına uygun tasarımlarla; yüksek hassasiyetli kesimler yapabileceğiniz CNC Plazma tezgahlar iki yıllık garantisiyle vazgeçilmez yardımcınız olacaktır. HVAC CNC Plazmalar haricinde Pro serisi CNC Plazma Makinalarımız ile her sektöre uygun tezgahlar üretiyoruz. Özel tasarım CNC plazma tezgahlar ile özelleşmiş işleriniz için kusursuz makinalar üretiyoruz. Nev Teknoloji olarak her zaman daha iyisi için çalışıyoruz. CNC Plazma Kesim Tezgâh Fiyatı için bizimle irtibata geçin. Sizin için her zaman daha iyisi: NEV TEKNOLOJİ

      

 
CNC Plazma nev teknoloji

HVAC CNC Plazma

Havalandırma firmaları için tasarlanan plazma makinaları rulo şeklinde sacları kesim için özelleşmiştir. Rulo şeklindeki sac uygun boyutta kesildikten sonra tezgah üzerine konulduğunda bombe şeklinde bulunur ve tam olarak düz olarak bulunmamaktadır.

Detaylı Bilgi
CNC Plazma nev teknoloji

Pro CNC Plazma

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz özel tasarım CNC plazma makinaları ile işletmenize yönelik özelleşmiş makinalar ile işletmenize yönelik çözümler sunuyoruz. Gerek farklı boyutlarda, gerekse özelleşmiş eksen tasarımları ile hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.

Detaylı Bilgi
CNC Plazma nev teknoloji

Özel Tasarım CNC Plazma

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz endüstriyel döner robotları, konveyör sistemler, döner taşıma sistemleri ve diğer yardımcı ekipmanlar ile en iyiye birlikte ulaşıyoruz. Endüstriyel döner üretim hatlarının olmazsa olmazı endüstriyel döner robotlarıdır.

Detaylı Bilgi